Reklama firmy - 13 sposobów na rozreklamowanie firmy

Potrzebujesz nowych klientów i chcesz zwiększyć sprzedaż? Poniżej sprawdzisz 13 sposobów jak może wyglądać skuteczna reklama firmy. Opis najważniejszych metod oraz jak możesz wdrożyć je do reklamy firmy. Sposoby na reklamę firmy, które tutaj opisaliśmy dotyczą nie tylko marketingu internetowego.

Część z nich jest darmowa natomiast niektóre sposoby będą wymagały budżetu. Sprawdź spis treści poniżej, aby przejść do konkretnego sposobu.

reklama firmy rozreklamowanie

Reklama firmy - jak zacząć rozreklamowanie firmy

Znajomi, rodzina, przyjaciele

Zastanawiasz się jak działa reklama firmy? Na początek zacznij od najbliższych osób z Twojego otoczenia. Mogą to być przyjaciele, znajomi, rodzina. Pamiętaj, że oni również mają swoich bliskich. Dzięki temu, możesz dotrzeć na początek do względnie dużej grupy osób. Warto dodać, że taka reklama firmy, jeśli trafia w potrzeby naszych bliskich, to może okazać się całkiem skuteczna.

Tak samo sprawa się ma w przypadku Twoich klientów. Zawsze pamiętaj o tym, że jeśli są zadowoleni z Twoich usług czy produktów, czy znają osoby, którym mogą się one przydać.

Networking

W networkingu chodzi o dawanie, a nie otrzymywanie. Dlatego nie skupiaj się tylko na reklamie firmy. Chodzi o zaufanie i pomaganie sobie nawzajem w osiąganiu wspólnych celów. Regularne nawiązywanie kontaktów i staranie się, by im pomagać, rozwija te relacje.

Networking pozwala uczyć się od bardziej doświadczonych ludzi. Omawianie różnych trudności i doświadczeń biznesowych może przynieść sporo ciekawych rozwiązań. Z kolei udzielanie wskazówek mniej doświadczonym osobom, buduje solidne podstawy do otrzymywania wsparcia, gdy jest ono potrzebne.

Rozległa, dobrze utrzymana sieć kontaktów zawodowych będzie prawdopodobnie zapewniać sporo możliwości do reklamy firmy. Nawet jeśli nie szukasz aktywnie możliwości zmiany stanowiska czy nowych zleceń i okazji. Prawdopodobnie Twoi znajomi regularnie przekazują Ci informacje o różnych możliwościach.

Im szersza i bardziej zróżnicowana jest Twoja sieć kontaktów, tym większy masz dostęp do nowych i potencjalnie wartościowych informacji.

Mówiąc o cennych informacjach, mamy na myśli taką wiedzę, którą nie sposób zdobyć z różnych szkoleń czy książek.

Partnerzy – współprace

Partnerstwo z niekonkurencyjnymi firmami, które obsługują tę samą klientelę, może być świetnym sposobem na promowanie swojej działalności w lokalnej sieci. Po nawiązaniu współpracy reklama firmy może przebiegać na wzajemnym promowaniu swoich usług poprzez mailing, stronę, ulotki i kupony w sklepach lub poprzez zaangażowanie w mediach społecznościowych lub po prostu poinformowaniu swoich klientów. Nie obawiaj się kreatywności, aby zmaksymalizować wartość promocyjną współpracy.

Kiedy firmy nawiązują ze sobą współpracę, ważne jest, aby doświadczenie to było jak najmniej uciążliwe. Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie, że nowa relacja jest zdrowa od samego początku, jest poszukiwanie firm, które podzielają Twoją perspektywę i podchodzą do biznesu w podobny sposób.

Reklama firmy w Internecie

Strona internetowa

Znaczna większość użytkowników przegląda strony internetowe przy użyciu różnych urządzeń poza komputerami stacjonarnymi, a Twoim celem jako właściciela firmy jest zapewnienie dostępności Twojej witryny na wybranym przez nich urządzeniu. Reklama firmy za pomocą strony internetowej zapewnia wiele korzyści.

Już dziś załóż własną stronę internetową i zacznij poważnie myśleć o budowaniu pozycji swojego biznesu w Internecie. Upewniając się, że Twoja strona wygląda świetnie i jest łatwa w obsłudze, zwiększasz świadomość marki i wypełniasz ją cennymi informacjami, które pomagają ludziom podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Dobra strona internetowa jest integralną częścią budowania tożsamości marki dla każdego przyszłego biznesu. Firma może w kreatywny i skuteczny sposób reklamować siebie i swoje produkty, podkreślając wszystkie unikalne propozycje sprzedaży, jakie posiada.

Jeśli masz stronę internetową, Twoja firma wydaje się bardziej profesjonalna, nawet jeśli jest to tylko prosta strona docelowa z krótkim podsumowaniem tego, czym się zajmujesz i jak można Ci za to zapłacić.

Sprawdź również: Strony internetowe Katowice

Posiadając stronę internetową, otwierasz się na szeroki świat marketingu przychodzącego, który jest nie tylko znacznie tańszy niż tradycyjne formy reklamy, ale także bardziej skuteczny.

Jeśli oferujesz wiele produktów lub usług, dzięki stronie internetowej można podkreślić każdy z produktów lub usług.

Pozycjonowanie

W reklamie firmy jeśli chodzi o pozyskiwanie ruchu, nie chodzi tylko o zwiększanie ruchu na stronie, ale o kierowanie na nią ruchu o wysokiej jakości i ukierunkowanego. Kolejną zaletą SEO jest to, że pomaga ono kierować ruch wysokiej jakości, zwiększając zaangażowanie na stronie i konwersje. Do pozyskiwania ruchu wykorzystuje się mieszankę różnych kanałów.

Kiedy mówimy o sukcesie i korzyściach płynących z SEO, ważne jest, abyś wiedział, co działa na Twoją witrynę, a co nie. Na sukces witryny składa się wiele czynników. Może to być poprawa ruchu, leadów, konwersji i poprawa pozycji słów kluczowych. Jeśli zauważysz poprawę we wszystkich tych obszarach, oznacza to, że odniosłeś sukces.

Zwiększona widoczność, czyli ułatwienie konsumentom znalezienia Cię podczas wyszukiwania Twojej oferty, jest jednym z najważniejszych aspektów SEO. Twój ranking jest ściśle związany z Twoją widocznością.

Rozważmy dwie firmy z tej samej branży, które produkują identyczne towary i oferują je po porównywalnych cenach. Jedna z nich ma stronę internetową zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwarek, podczas gdy druga nie ma takiej strony. Biorąc pod uwagę wszystkie inne czynniki, jak sądzisz, która firma zdobędzie więcej klientów?

Reklama firmy za pomocą Google Ads to dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujesz szybkich efektów. Google posiada największą sieć reklamową na świecie i możesz ją wykorzystać do promowania swojej firmy w Internecie.

Jeśli chodzi o generowanie leadów, Google Ads jest trudne do pobicia. Dzięki odpowiedniemu podejściu możesz kierować do swojej witryny bardzo precyzyjnie dobranych klientów. Zwiększysz widoczność tam, gdzie przyniesie Ci to największe korzyści.
To oczywiste, że kampania Google Ads może być skutecznym sposobem na poprawę widoczności i pozyskanie większej liczby klientów. Jednocześnie maksymalne wykorzystanie inwestycji wymaga solidnej strategii, a wdrożenie właściwej strategii wymaga partnera, który skutecznie zarządza kampanią Google Ads. Profesjonalne zarządzanie Google Ads ma kilka znaczących zalet.

Jednak dzięki Google Ads możesz osiągnąć te same wyniki znacznie szybciej niż za pomocą samych działań SEO. Korzystając z reklam Google Ads, możesz spodziewać się pierwszych wyników w ciągu kilku dni od uruchomienia pierwszej kampanii.

Zwiększanie ruchu na stronie jest ważne, ale jest drugorzędne w stosunku do generowania wartościowych działań konwersji, takich jak zapytania, leady, zaangażowanie i oczywiście – płacący klienci.

Głównym powodem, dla którego zwrot z inwestycji w Google Ads jest tak wysoki, jest fakt, że płacisz tylko za kliknięcie. Dlatego jeśli nikt nie kliknie Twojej reklamy, nie zapłacisz ani grosza.

Reklama firmy na Facebooku i innych Social Media

Nie chowaj się za nudnymi treściami promocyjnymi. Wyjdź do ludzi i porozmawiaj z klientami. Pytaj o opinie na temat nowych produktów lub nowych pomysłów. Następnie zapoznaj się z otrzymanymi opiniami i pokaż, w jaki sposób je wdrażasz.

Reklamy na Facebooku, choć nie są darmowe, dają ogromne możliwości dotarcia do odpowiednich grup demograficznych. Jeśli dobrze znasz swoich klientów, możesz wykorzystać takie wskaźniki, jak zainteresowania, lokalizacja geograficzna, stan cywilny, wiek i wiele innych, aby zlokalizować potencjalnych konsumentów i wysłać ich na strategicznie ukierunkowane strony docelowe.


Uczestnictwo w mediach społecznościowych to opłacalny sposób na dotarcie ze swoim produktem do potencjalnych klientów. Do promocji swojej firmy wykorzystaj takie portale, jak Facebook, LinkedIn i Twitter. Regularnie aktualizuj konta, aby prezentować nowe produkty, sprzedaż i wiadomości o firmie. Publikuj filmy wideo z demonstracji produktów, prowadź interaktywnego bloga i organizuj konkursy, które przyciągną klientów.

Dodanie wizytówki firmy do map Google

Jeśli zastanawiasz się nad utworzeniem strony Google Moja Firma, być może zastanawiasz się, jakie jest jej miejsce w Twojej ogólnej strategii marketingowej (i czy warto poświęcić na to czas).

Krótko mówiąc, utworzenie wizytówki na mapach Google niesie ze sobą szereg potężnych i opłacalnych korzyści. Przedstawimy Ci kilka kluczowych powodów, dla których Twoja firma powinna dodać to narzędzie do swojej strategii marketingowej.

Jeśli oferujesz produkt lub usługę w określonym obszarze lokalnym, chcesz mieć pewność, że informacje o Twojej firmie będą widoczne dla potencjalnych klientów z pierwszej ręki.

Dla firm posiadających i nieposiadających fizycznej lokalizacji Google Moja Firma odgrywa rolę strony z informacjami o Twojej firmie. Dlatego właśnie wpis w Google Moja Firma może być jednym z najlepszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów w momencie, gdy są oni gotowi do konwersji.

Optymalizując swoją wizytówkę, możesz mieć pewność, że Twoja firma pojawi się, gdy zainteresowani klienci będą szukać produktów lub usług oferowanych przez Ciebie w Twojej okolicy. Niezależnie od tego, czy klient szuka bezpośrednio w Google, czy nawet w Mapach Google, Twoja firma pojawi się na górze wyników wyszukiwania.

Newslettery i malingi

Email marketing to coś, w co powinien zaangażować się każdy właściciel firmy, ale nie jest to łatwe zadanie. Aby reklama firmy odniosła sukces w e-mail marketingu, musisz dać coś za darmo w zamian za adres e-mail konsumenta. Musi to być coś wartościowego.

Jeśli poważnie myślisz o zbieraniu emaili, poświęć trochę czasu na stworzenie darmowego raportu lub ebooka, który pomoże ludziom z Twojej branży lub niszy. Następnie, rozwijaj relację z tym konsumentem poprzez regularne, ciekawe dla klientów kampanie.

Większość firm stosuje jakiś terminarz w swojej strategii social media, ale nie korzysta z niego w email marketingu. Tymczasem posiadanie takiego harmonogramu okazało się niezwykle przydatne przy planowaniu wysyłania newsletterów.

Zacznij od stworzenia szczegółowego harmonogramu, który będzie zawierał wszystkie informacje dotyczące przyszłych kampanii.

Prowadzenie newsletterów zgodnie z zaplanowanym harmonogramem pozwala na ogromną oszczędność czasu. Upewnij się, że Twój zespół śledzi raporty dotyczące wydajności, abyś mógł mierzyć wyniki w czasie i monitorować postępy.

Nie zapominaj o powtarzalności. Twoje kampanie powinny być wysyłane na tyle regularnie, aby odbiorcy o Tobie nie zapomnieli, a Ty uniknąłeś rezygnacji przez nich z subskrypcji.

Remarketing

Remarketing to strategia marketingu cyfrowego mająca na celu generowanie większej sprzedaży na podstawie wcześniejszego zainteresowania przez konsumenta.

Działania te koncentrują się na tworzeniu reklamy firmy np. w sieci Google Ads, dzięki czemu możliwe jest ponowne wyświetlenie tych produktów, usług i treści użytkownikowi.

Kiedy użytkownik Internetu zetknął się z reklamami, następnie pokazują mu się produkty i strony już przez niego odwiedzone.

Wysoka konwersja – jest to największy czynnik, który podkreśla, dlaczego remarketing jest korzystny w reklamie firmy tą metodą. Ze względu na wysoce ukierunkowany charakter kampanii remarketingowej, zapewnia ona znacznie wyższy wskaźnik konwersji niż kampania prospectingowa. Z tego powodu kupujący składają wyższe oferty na swoje kampanie remarketingowe.

Konwersje są zawsze cenne. W każdej przyjętej strategii generowanie działań u konsumentów stanowi pewien zysk, niezależnie od ich wartości.

W przypadku prowadzenia oddzielnych kampanii reklamowych dla różnych produktów/usług, remarketing jest korzystny, ponieważ umożliwia zbieranie danych i wielokrotne bezpośrednie kierowanie do potencjalnych klientów. Użytkownicy, którzy trafili na Twoją stronę z pierwszej reklamy, mogą zostać ponownie skierowani na drugą reklamę.

Ulotki i wizytówki

Wizytówka to szybkie i praktyczne rozwiązanie na reklamę firmy, dzięki któremu klient może od razu poznać wszystkie najważniejsze informacje o firmie. Jak wygląda Twoja firma, imię i nazwisko osoby kontaktowej, e-mail, telefon … wszystkie te istotne informacje mieszczą się w dłoni!

Wizytówka to prosty sposób na poinformowanie klientów o tym, kim jesteś. Stanowi ona doskonały pretekst do rozpoczęcia rozmowy z potencjalnym klientem i przedstawienia w naturalny sposób usług i/lub produktów oferowanych przez Twoją firmę.

Wszystko to w zaledwie chwilę, bez marnowania swojego czasu i bez zmuszania innych ludzi do marnowania swojego.

Wizytówki jako reklama firmy są zwykle wręczane podczas spotkań biznesowych, konferencji, targów i imprez networkingowych i działają jako doskonałe przypomnienie, ułatwiając klientowi pracę, gdy ma w kieszeni najważniejsze informacje o Twojej firmie.

Ulotki są idealne dla rynku lokalnego i mogą być skierowane do odbiorców z określonego obszaru geograficznego. Doskonale nadają się na imprezy i sprzedaż promocyjną dla Twojej firmy.

Projektując ulotki, należy pamiętać o tym, aby przekaz był krótki i bezpośredni, a jednocześnie przyciągał uwagę. Można je zostawiać na stołach, tablicach ogłoszeń i w innych miejscach działalności firmy.

Video marketing

Zaufanie przyniesie Ci rozmowy. Zaufanie zwiększy sprzedaż. To właśnie wnosi marketing wideo. Zaprojektowany jako uzupełnienie Twoich cyfrowych działań marketingowych, marketing wideo sprawi, że klienci zaufają Twojej marce. Przyniesie to więcej biznesu, pomagając w osiągnięciu rocznych celów.

Opracuj swoją historię. Aby przekonać ludzi do zakupu, należy wyjaśnić im, dlaczego potrzebują Twojego produktu. Należy o tym pamiętać, tworząc scenariusz przyszłych filmów wideo. Jeśli chcesz wykorzystać storytelling, wyodrębnij głównych bohaterów, którzy będą pasować do grupy docelowej, konflikt, który przekaże bolączki klientów, oraz rozwiązanie – w jaki sposób Twój produkt rozwiązuje problemy.

Filmy wideo budują zaufanie, ponieważ ludzie nawiązują emocjonalną więź z osobami, które je tworzą. Zamiast być bombardowanym e-mailami lub zimnymi telefonami, Twój potencjalny rozmówca może zobaczyć Cię twarzą w twarz dzięki wideo, w którym się przedstawiasz!

Pamiętaj, że filmy wideo mają za zadanie rozpalać emocje. Ludzie zaczną mówić o Twojej marce po obejrzeniu ekscytującego filmu. Nie pozwól więc, aby konkurencja zepchnęła Cię na margines. Uwolnij swoje strategie marketingu wideo i podbij branżę. Jest to jeden z najlepszych sposobów na reklamę firmy w Social Media.

Podcasty

Podcasty to rewolucyjny sposób na budowanie społeczności wokół marki. Reklamy w podcastach to bardziej autentyczny sposób dotarcia do odbiorców. Odbiorcy czują się tak, jakbyś rzeczywiście z nimi rozmawiał i w przyjazny sposób proponował im swoją markę.

Najbardziej powszechnym i tradycyjnym sposobem jest reklama firmy. Wiele osób prywatnych i firm jest skłonnych płacić podcasterom za reklamowanie ich produktów lub usług podczas audycji. Wraz z rosnącym rozmiarem i popularnością podcastu rosną zarobki.

Podcast daje poczucie, że nie jesteś tylko reklamą lub stroną internetową, ale głosem, który jest z nimi w samochodzie lub w domu. To świetny sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami.

Jeśli Twój podcast stanie się popularny, inne marki i osoby prywatne będą płacić za wywiady podczas Twojej audycji, co zwiększy ich rozpoznawalność wśród słuchaczy.

Ludzie chętniej wracają, jeśli są zaangażowani w Twoje odcinki. W dłuższej perspektywie, cokolwiek pozytywnego usłyszą, zaczną kojarzyć z samą marką. Oczywiście wiesz już, że jeśli ktoś czuje się dobrze w danej firmie, ma większe szanse na zakup Twojego produktu lub skorzystanie z Twojej usługi.

Która reklama firmy sprawdzi się u Ciebie - podsumowanie

Wszystko zależy od tego jaki prowadzisz biznes. Reklama firmy będzie różnić się jeśli sprzedajesz np. głównie tanie produkty dla konsumentów, a inaczej kiedy oferujesz wysoko specjalistyczne usługi tylko dla firm.

Z pewnością warto od razu wdrożyc pierwsze 3 sposoby, ponieważ prawodpodobnie sprawdzą się w przypadku rozreklamowania firmy. Następnie podstawą obecności firmy w Internecie jest strona internetowa.

Stworzenie strony internetowej otwiera nam wiele możliwości na skuteczną reklamę firmy w Internecie. Jeśli masz pytania w tym temacie, to zapraszamy Cię do kontaktu. Doradzimy i pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie.