Skuteczność SSL w pozycjonowaniu potwierdzona przez Google

Na podstawie testów, które Google prowadził w ciągu ostatnich kilku miesięcy, strony z zainstalowanym certyfikatem SSL poprawiły swoje pozycje w wynikach wyszukiwania Google oraz więcej osób wyświetlało ich stronę.

Google oficjalnie ogłosił, że wprowadzenie HTTPS, czyli dodanie certyfikatu SSL w Twojej witrynie - da ci niewielki wzrost w rankingu w wyszukiwarce Google. Zabezpiecznie strony certyifkatem SSL daje również wiele korzyści na stronie, które przedstawimy poniżej.

Google obecnie twierdzi, że SSL daje stronom internetowym jedynie niewielką przewagę w rankingu stron, mniejszą niż chociażby wysokiej jakości treści i szybkość jej wczytywania. Niemniej jednak Google wspomniał, że mogą zdecydować się na wzmocnienie wartości SSL w pozycjonowaniu, aby zachęcić wszystkich właścicieli witryn do przejścia z protokołu HTTP na HTTPS - tak, aby wszyscy mogli poruszać się bezpieczniej w sieci.

Strona bez SSL u góry w pasku przeglądarki nie wygląda zbyt zachęcająco

Na stronie bez certyfikatu widnieje napis "Niezabezpieczona" co nie zachęca użytkowników do poruszania się po niej i zostawienia swoich danych, zakupu lub wysłania zapytania

Strona z certyfikatem SSL

Korzyści z stosowania certyfikatu SSL na stronie

  1. Wyższe pozycje w Google
  2. Lepsze pozycjonowanie SEO
  3. Bezpieczeństwo przesyłania danych
  4. Większa wiarygodność i zaufanie - zwiększone zaufanie użytkowników poprzez zapewnienie im bezpieczeństwa na stronie
  5. Rekomendowany przez GIODO - certyfikat SSL jest zabezpieczeniem, które spełnia wymagania związane z szyfrowaniem wrażliwych danych
  6. Prestiż i profesjonalizm - pokazanie, że firma/osoba do której należy strona ceni sobie bezpieczeństwo jej klientów i zna dobre praktyki bezpieczeństwa w Internecie

Ile kosztuje certyfikat SSL?

Wyróżniamy kilka typów od podstawowych certyfikatów SSL typu DV (darmowe oraz od kilkudziesięciu złotych rocznie), które są wystarczające dla większości stron po certyfikaty klasy EV, które stosowane są na stronach banków, a sam proces weryfikacji wymaga skompletowania szeregu dokumentów oraz telefonicznej weryfikacji.

Do stron WWW tworzonych i utrzymywanych przez nas zapewniamy certyfikat SSL zupełnie za darmo

Certyfikuje nas Google

Czy wiesz, że

Google uznało Naszych pracowników za certyfikowanych specjalistów w dziedzinie tworzenia stron mobilnych i reklamy Google Ads (AdWords)